Scribd Ücretsiz Dosya İndirme – Scribd Downloader

Admin

Bildiğiniz çeşitli şekillerde Scribd Downloader araçlarıyla Scribd’deki dosyaları cep telefonunuza veya PC’nize ücretsiz indirebilirsiniz.

Scribd kitaplar, dergiler ve diğer metinler için en popüler okuma hizmetlerinden biridir. Site, çok çeşitli içerikler sunar ve temel olarak kitapların Netflix’idir diyebiliriz. Ancak, masaüstü bilgisayarınızda kullanıyorsanız, belge indirme konusunda bazı sınırlamalar olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Endişelenmeyin bu makale, herhangi bir kısıtlama olmaksızın her yerde keyfini çıkarabilmeniz için Scribd belgelerini ücretsiz ve hızlı bir şekilde nasıl indireceğinizi gösterecektir.

Scribd Nedir?

Scribd, kullanıcıların belgeleri PDF biçiminde yükleyebilecekleri bir belge paylaşım sitesidir. Katılmak ücretsizdir ve kullanımı kolaydır.

Kitaplardan araştırma makalelerine kadar her türlü belgeyi bu sitede bulabilirsiniz. Ve en iyi olan şey ise, herhangi bir belgeyi ücretsiz olarak indirebilirsiniz! Makaleler, sunum belgeleri, tez belgeleri ve diğer birçok çeşitli belge dosyalarını bulup cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Scribd, belgeleri paylaşmamızı kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda kağıt kullanımını azaltarak çevreyi de düşünüyor. Birçok insan, Android ve PC’de ücretsiz oturum açmadan Scribd’de dosyaları nasıl indireceğini bilmiyor. Scribd’den belgeleri cihazlarımıza nasıl indirebileceğimize dair 2 adet siteyi aşağıda paylaştım.

Scribd Belgeleri Yasal mı?

Belgeyi nereden indirdiğinize bağlıdır. Korsan veya yasa dışı içerik sunan bir siteden indiriyorsanız, belge muhtemelen yasal değildir. Ancak, belgeyi Scribd’in resmi web sitesinden indiriyorsanız, belgenin yasal olması muhtemeldir.

Scribd Ücretsiz Dosya İndirme Yöntemleri

Lütfen aşağıdaki öğreticiye dikkatlice bakın çünkü burada Scribd indirme yöntemini Oturum Açmadan Kolayca ve Ücretsiz olarak paylaşacağız.

1. DLSCRIB.com

İlk olarak DLSCRIB sitesini kullanacağız. Bu yardımcı site internetten ücretsiz belge indirmeleri için geliştirilmiştir. Sitenin kullanımı kolay olmasının yanı sıra indirme sunucusu oldukça hızlıdır ve tabii ki virüs içermez.

 1. Web tarayıcısını çalıştırın. Bundan sonra, Scribd sitesine gidin ve indirmek istediğiniz belgeyi arayın.
 2. Belge dosyasının URL adresini kopyalayın.
 3. Şimdi yeni bir sekme açın ve https://dlscrib.com/ adresini ziyaret edin.
 4. Bir önceki kopyaladığımız URL’yi Belge URL’si sütununa yapıştırın.
 5. Onay kutusunu işaretleyin ve ardından Generate Download Link (İndirme Bağlantısı Oluştur) yazan mavi butona tıklayın.
 6. Ardından bir Captcha görünecektir. Ben robot değilim’i işaretleyin ve PDF İndir’i tıklayın.
 7. PDF boyutu bilgisinin görünmesini bekleyin ve indirmek için tıklayın.

2. DocDownloader.com

İkinci en iyi seçenek ise DocDownloader sitesini kullanmaktır. DocDownloader, belge dosyalarını Scribd’den indirmeye ek olarak diğer belge paylaşım sitelerinden belge dosyalarını indirmek için de kullanılabilir. Örnek olarak Academia, ISSUU ve ayrıca Slideshare gibi sitelerdede oldukça işinize yarayabilir.

 1. İndirmek istediğiniz Scribd belge dosyasını arayın. Belge bağlantısını kopyalayın.
 2. Bundan sonra, cep telefonunuzdan veya PC’nizden docdownloader.com sitesini ziyaret edin.
 3. Siteyi açtıktan sonra, Scribd Downloader seçeneğinde olduğumuzdan emin olun.
 4. Daha önce kopyaladığımız belge bağlantısını boş kutuya yapıştırın. Ardından Bağlantıyı Al’ı tıklayın.
 5. Bundan sonra, İndir düğmesi görünecektir.
 6. Dosyanın işlenmesini bitirmesini bekleyin. Dosyanın işlenmesi tamamlandıktan sonra, boyutun açıklamasını içeren bir PDF indirmesi görünecektir.
 7. Düğmeye basın ve dosya otomatik olarak indirilecektir.

Scribd Kitaplarını PDF’e Nasıl Dönüştürebilirim?

PDF formatında bir Scribd belgesi indirmek istiyorsanız, bunun için kullanabileceğiniz birkaç farklı yol vardır. Birinci seçenek 2vblog.com sitemizde paylaşmış olduğumuz iTop PDF programını kullanabilirsiniz.

2.Seçenek olarak Smallpdf.com veya PDFConverter.com gibi bir üçüncü taraf web sitelerini kullanabilirsiniz. Bu sitelerin her ikisi de ücretsiz dönüştürme hizmetleri sunar ve kullanımları oldukça basittir.

Bir Scribd belgesini PDF’ye dönüştürmenin başka bir yolu da yazdırma işlevini kullanmaktır. Bu, belgeyi tarayıcınızda açarak, Dosya menüsünden “Yazdır”ı seçerek ve ardından çıktı seçeneğiniz olarak “PDF Olarak Kaydet”i seçerek yapılabilir.

Bu yöntem çoğu tarayıcıda çalışır, ancak belgenin orijinal biçimlendirmesini korumaya çalışıyorsanız ideal olmayabilir.

Scribd’e ücretli aboneliğiniz varsa, belgeleri doğrudan siteden PDF formatında da indirebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapın, indirmek istediğiniz belgeyi açın ve sağ üst köşedeki “İndir” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak, Scribd belgelerini ücretsiz ve hızlı bir şekilde nasıl cihazlarımıza indirebileceğimizi gördük. Bu araçlar ile yüksek kaliteli içeriğe para ödemeden erişmenin harika bir yolu olabilir.

Share This Article
Leave a comment